Przekorność losu

Wydawać by się mogło, że ostatnio na topie są książki opowiadające o latach współczesnychWydawać by się mogło, że ostatnio na topie są książki opowiadające o latach współczesnych. Nie jest ważny wątek, ale wielu czytelników doskonale odnajduje się w książkach opowiadających o osobach, które mogłyby być naszymi sąsiadami. Co więcej – tymi bohaterami moglibyśmy być sami, ponieważ ich przygody są na tyle barwne, że sami byśmy chcieli je przeżyć. Są jednak na rynku takie książki, które nie opowiadają o latach współczesnych. Nie występują w nich najmodniejsze smartfony oraz bogate samochody. Konstrukcja tych książek jest jednak tak barwna, że wciągają nas od deski do deski. Do takich książek na pewno zalicza się “Dźwięk rogu w kształcie muszli” autorstwa Sarah Lark.

W Nowej Zelandii

Losy tej opowieści rozgrywają się w bardzo dawnych czasach, kiedy ludzie nie marzyli nawet o tym, że będzie coś takiego jak smartfon lub chociażby zwykły, klawiszowy telefon komórkowy. Jest rok 1863 i przenosimy się do Nowej Zelandii, do wspaniałego Canterbury Plains. Bohaterami tej niezwykle wciągającej książki jest pewna rodzina, która nie może narzekać na brak szczęścia. Ich żywot jest bardzo spokojny. Rodzice z dwójką dorastających córek żyją spokojnie na farmie. Nie mogą narzekać na urodzajność swoich plonów, bowiem co roku mają ich bardzo dużo. Nie wiedzą co to takiego susza, nieurodzajna ziemia, bowiem co roku ich plony są na tyle wysokie, że mogą zarobić na tym bardzo duże pieniądze. Na dodatek dwie bardzo młode i urodziwe córki – Carol i Lindy – to najpiękniejsze panny we wsi, które ze spokojem mogłyby złamać serce nie jednego kawalera. Jednak obie dziewczyny są grzeczne, bardzo spokojne i chętnie pomagają swoim rodzicom w wypełnianiu codziennych obowiązków. Kto z nas nie marzy o tak spokojnym i sielskim życiu?

Zrządzenie losu

Nawet sąsiedzi z zazdrością na tą farmę i tą rodzinę, której wszystko wychodzi tak idealnie. Pamiętamy czasem, że wszystko idzie nam w życiu realnym na tyle idealnie, iż zaczynamy się zastanawiać kiedy to się zepsuje? Wszystko może wydawać nam się zbyt idealnie? I tak jest w życiu rodziny farmera. To piękne szczęście, które trwało tak bardzo długo nagle przez jedno zrządzenie losu zostaje całkiem zburzone. Przyszłość stała się dla nich bardzo niepewna, a na dodatek okazuje się, że cała rodzina nie może czuć się bezpiecznie na swojej farmie. “Dźwięk rogu w kształcie muszli” autorstwa Sarah Lark to wspaniała opowieść o przetrwaniu i miłości rodzinnej. To możliwość pokazania tego, że nawet jeżeli los bywa przekorny, to można sobie z nim poradzić, jeżeli ma się w sobie tylko chęć do walki o lepszą przyszłość razem z rodziną.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com